Organizacje Międzynarodowe

 

Insuralex

loga_02         

OKW polskim członkiem Insuralex.
Insuralex jest grupą skupiającą niezależne kancelarie specjalizujące się w ubezpieczeniach i reasekuracji, obronie, sporach sądowych i innych pokrewnych usługach prawnych.
Celem Insuralex jest udostępnienie swoim członkom globalnej sieci przekazywania najwyższej jakości zleceń na usługi prawne w dziedzinie ubezpieczeń, reasekuracji, obrony i sporów sądowych. Insuralex ma zaszczyt współpracować z ARC Group, w której skład wchodzą prawnicy z podobnym do członków Insuralex doświadczeniem i celami, działający na terenie większości prowincji kanadyjskich. Insuralex i ARC są łącznie członkami 41 firm, w 22 krajach (w tym 13 stanów U.S.A. i 8 prowincji Kanady).
Insuralex reprezentuje znaczące firmy w najbardziej prestiżowych europejskich sporach, takich jak:

 • Pożar w tunelu Mont Blanc
 • Wybuch w Tuluzie
 • Sprawa AGF/Wasa/Lexington w Sądzie Najwyższym Wielkiej Brytanii
 • Awaria prądu we Włoszech w 2003 roku
 • Sprawa Chubb i AIG przeciwko Parmalat i inni
 • Wypadek Maconda Well (z udziałem platformy Deepwater Horizon)
 • Spór związany z katastrofą 9/11
 • Spory w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku
 • Procesy w Belgii, Holandii i Luksemburgu związane z Chińskimi Ziołami na Odchudzanie
 • Wypadek samolotu Turkish Airlines na lotnisku Schiphol
 • Eksplozja Buncefield w Wielkiej Brytanii
 • Inne wypadki i katastrofy przemysłowe

Przyjmując OKW w poczet członków, Bill Perry, Prezes Insuralex, powiedział: „To duże dla nas szczęście, że możemy powitać tak znakomitą kancelarię w gronie członków Insuralex. Skupia ona budzące respekt umiejętności i wiedzę z szerokiego zakresu dyscyplin prawa ubezpieczeniowego i gospodarczego. Witamy jej proaktywność i jesteśmy przekonani, że będzie miała niezrównany wkład w działalność naszej Grupy.”
Członkostwo sieci Insuralex umożliwia OKW świadczenie wysokiej jakości usług prawnych na rzecz polskiej społeczności ubezpieczeniowej na świecie.

insuralex.com

DUTCH BUSINESS LAWYERS ABROAD (DBLA)

loga_05

Remco van der Kroft jest jednym z członków założycieli Dutch Business Lawyers Abroad, w skrócie DBLA. DBLA jest stowarzyszeniem założonym przez siedmiu doświadczonych holenderskich adwokatów, skupiającym holenderskich prawników specjalizujących się w prawie handlowym i praktykujących na całym świecie. Wszyscy członkowie założyciele byli w przeszłości lub nadal są członkami holenderskiej palestry i są uprawnieni do praktykowania w krajach, w których pracują. DBLA jest obecnie reprezentowane w 14 krajach.
DBLA posiada jednego członka w danym kraju, wybranego w drodze starannej weryfikacji przez członków założycieli. Wszyscy członkowie władają językiem holenderskim jako językiem ojczystym, bądź na zbliżonym poziomie, a dodatkowo posługują się płynnie językiem angielskim oraz językiem kraju, w którym od wielu lat praktykują prawo. Co najważniejsze, znają zarówno holenderski system prawny, jak i ten, obowiązujący w danym kraju.
Członkowie DBLA pomagają pokonać różnice prawne i kulturowe pomiędzy Holandią, a krajem, w którym pracują. Dzięki temu ich holenderscy klienci mogą poczuć się za granicą jak w domu.
Warte podkreślenia jest, że członkowie DBLA z przyjemnością zapewnią pomoc prawną także obywatelom innych niż Holandia krajów i uczynią to w tak samo proaktywny sposób jaki stanowi normę w Holandii.

dbla.nl